Po vjen meçi që po e çon në këmbë botën, në këtë orë do të zhvillohet!

Boksi

Po vjen meçi që po e çon në këmbë botën, në këtë orë do të zhvillohet!

Nga: K.Goca Më: 8 tetor 2021 Në ora: 15:13
Po vjen meçi që po e çon në këmbë botën, në këtë orë do të zhvillohet!

E gjithë bota sportive e pret me padurim meçin mes boksierit britanik, Tyson Fury dhe amerikanit Deontay Wilder.

Meçi do të zhvillohet në Las Vegas të Shteteve të Bashkuara tël Amerikës.

Meç i vlefshëm për titullin e botës në versionin WBC në kategorinë e rëndë?

Image

Statistikat

Kur dhe në sa ora?

Meçi zhvillohet sipas orës tonë lokale, në mëngjes rreth orës 04.00 të 10 tetorit, ka gjasë edhe më vonë, varësisht sa zgjasin parameçet.

Gjithçka është gati.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat