Super ndeshje për titull “WBC Youth” mes Edmond Zefi dhe Nabil Messaoudi

Boksi

Super ndeshje për titull “WBC Youth” mes Edmond Zefi dhe Nabil Messaoudi

Më: 9 tetor 2021 Në ora: 11:52
Super ndeshje për titull “WBC Youth” mes Edmond Zefi dhe Nabil Messaoudi

Edmond Zefi, disa herë ish kampioni i Kosoves ne boksin amator dhe fitusi i titulit UBO International nga viti i kaluar ne boksin profesionist, po i jepet mundesia qe me 12 nentor ne Bruksel te Belgjikes te ndeshet per titullin më të njohur ne bote per te rinje “WBC World Youth”, kurse kundershtar i tij do jete bokseri nga Belgjika por me preardhje nga algjeria, Nabil Messaoudi i cili sikurse Zefi nuk ka qen asnjeher i mposhtur duke pasur 6 ndeshje po aq fitore, nga ana tjeter cekim se Edmondi ka 8 ndeshje po aq fitore.

Kjo statistike po paralajmron nje duel mjaft te fuqishem dhe interesant ku shpresojme ne fund do të na gezoje bokseri shqiptar. Rreth kesaj perballje është shprehur menaxheri i tij Muharem Gjocaj I cili nuk ka mshef emocionet e tija.

“Ju njoftojm se muajin e ardhshem do te boksoj sërish Edmon Zefi edhe atë në Bruksel për titulin WBC Youth ku do te ndeshet me bokserin nga Belgjika, Nabil Messaoudi i cili ka ni rekord 6 meqe të gjitha me nderprerje.

Bokseri ynë gjithnje e me shumë eështë duke u pergaditur që të shkëlqej edhe njeher ne ring. Ne nuk do të ndalemi asnjeher dhe do të vazhdojmë të punojmë që këta talent të kenë sa më shumë suksese te tilla”, tha Gjocaj, i cili bashpreson se do të ketë mbeshtetje edhe nga bashkëkombasit qe jetojne ne Belgikë.

Ndryshe, duhet cekur se matchmaker i kesaj ndeshje te madhe është promotori dhe manaxheri shqiptar, Avdyl Salihu, me te cilin Gjocaj po bashkpunon ngushte qe 2 vitet e kaluara.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat