Arrestohet ish-kampioni i boksit, kush është “i forti” i Shkodrës - Bota Sot
Arrestohet ish-kampioni i boksit, kush është “i forti” i Shkodrës

Boksi

Arrestohet ish-kampioni i boksit, kush është “i forti” i Shkodrës

Më: 6 shtator 2018 Në ora: 12:03
Arrestohet ish-kampioni i boksit, kush është “i forti” i Shkodrës

Policia e Shkodrës në një aksion gjatë natës ka arrestuar sot 4 persona, si të dyshuar për vepra të ndryshme penale. “Veprimtaria hetimore disa mujore e Policise se Shtetit e zhvilluar ne kete kuader ka konsistuar ne pergjimin, ndjekjen dhe gjurmimin e ketyre elementeve kriminal si dhe mbledhjen e te dhenave ne rruge operative me qellim evidentimin sa me te plote dhe sa me te qarte te veprimtarise kriminale te personave te dyshuar per kryerjen e kesaj veprimtarie”, deklaroi sot Policia. Një prej të arrestuarve është  Astmer Bilali, 29 vjeç, lindur e banues në Shkodër. Por Bilali ka qenë dhe një ish-kampion boksi.

Nw vitin 2012 Astmer Bilali ishte boksieri i vetëm nga katër kuqezinjtë që mundi të kualifikohej një tur në turneun kualifikues të Lojërave Olimpike “Londër 2012”.

Por, humbja që pësoi në raundin e 1/8-ve me boksierin rumun Ionut George i dha fund edhe ëndrrës kuqezi për t’u përfaqësuar për herë të parë në historinë e saj me sportistë në një eveniment si Lojërat Olimpike.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...