Golovkin: Do të rikthehem - Bota Sot
Golovkin: Do të rikthehem

Boksi

Golovkin: Do të rikthehem

Më: 17 shtator 2018 Në ora: 17:50
Golovkin: Do të rikthehem

Boksieri kazak Gennady Golovkin nuk e ka kapërdirë lehtë humbjen ndaj Saul “Canelo” Alvarez, disfata e parë në karrierë në ring, që i solli edhe humbjen e titujve kampionë bote në peshën e mesme. Golovkin u largua i mërzitur nga ringu, pa dhënë asnjë deklaratë, por 48 orë pas duelit, ka folur për të ardhmen e tij. “Do të rikthehem. Sigurisht që do ta kërkoj dhe zhvilloj edhe një përballje të tretë me Canelo, do të negociojmë për një sfidë të tillë. Do të ishte në të mirën tonë dhe të këtij sporti që të zhvillojmë edhe këtë duel të tretë. Ndihëm i plagosur nga ky rezultat jo i drejtë”, ka thënë Golovkin.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...