Vdes në moshën 41-vjeçare - Bota Sot
Vdes në moshën 41-vjeçare

Boksi

Vdes në moshën 41-vjeçare

Më: 18 shtator 2018 Në ora: 17:25
Vdes në moshën 41-vjeçare

Norifumi “Kid” Yamamoto, një luftëtari i cili është konsideruar si një nga emrat më të mëdhenj të MMA-së në Japoni gjatë viteve 2000’, ka ndërruar jetë ditën e martë në moshën 41-vjeçare.

Yamamoto kishte lajmëruar në Instagram më 21 gusht se po luftonte me kancerin. Ai ishte shtruar në spital për të marrë trajtimet e nevojshme gjatë ditëve të fundit.

Yamamoto, megjithëse ishte vetëm 161 cm i gjatë dhe 63 kg, shumicën e karrierës e ka kaluar në peshën e lehtë dhe ndonjëherë në peshën pupël ndaj kundërshtarëve më të mëdhenj se vetja e tij.

Ai e mbylli karrierën me 17 fitore dhe 1 humbje dhe doli në pension më 2007 pas fitores ndaj Rani Yahya në Osaka.

Yamamoto për një periudhë kishte statusin e një ylli në Japoni me shumë marrëveshje komerciale.

Yamamoto u rikthyer të luftonte dy vite pas pensionit, por nuk ishte më i njëjti, duke fituar vetëm një nga shtatë ndeshjet në kafaz.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...