Povetkin është gati për të dueluar me Joshuan

Boksi

Povetkin është gati për të dueluar me Joshuan

Më: 21 shtator 2018 Në ora: 16:31
Povetkin është gati për të dueluar me Joshuan

Boksieri rus Alexander Povetkin është gati për të dueluar me Anthony Joshua, një përballje për titujt kampionë bote në peshën e rëndë që mbahen nga kmpioni britanik. Dueli do të zhvillohet në Londër, në shtëpinë e Joshua, para 90 mijë shikuesve (Wembley). Povetkin, në një mesazh lëshuar për fansat dhe drejtuar Joshua, tha: “Do të vuash shumë për të fituar dhe mbrojtur titujt. Je kampion, duelon në shtëpinë tënde, ndaj ke shumë përgjegjësi mbi shpatulla. Kujdes…”.

Një paralajmërim ky i Povetkin në adresë të boksierit britanik, që shprehet se pavarësisht moshës (është 10 vjet më i madh se Joshua), ka përvojën si aleat. “Unë nuk kam asgjë për të humbur në këtë sfidë, ndërsa ti po, ndaj kujdes nga gabimet në ring, pasi do të ndëshkohesh keq. Unë jam sfidanti dhe do të tentoj surprizën. Në sportin tonë ato janë të shumta. Unë e kam nisur këtë sport në rrugë, ndërsa tani jam këtu dhe mund ta mbyll karrierën si kampion bote”, tha Povetkin.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat