Joshua i pamposhtur, fiton meçin duke e hedhur në tokë rusin - Bota Sot
Joshua i pamposhtur, fiton meçin duke e hedhur në tokë rusin

Boksi

Joshua i pamposhtur, fiton meçin duke e hedhur në tokë rusin

Më: 22 shtator 2018 Në ora: 23:12
Joshua – Povetkin

(E plotësuar):  Anthony Joshua ka arritur të mbrojë titullin e botës në boks, duke e nokautuar në Londër sonte boksierin rus, Alexander Povetkin.

Në “Wembley” Joshua e nokautoi Povetkinin në raundin e shtatë.Me këtë rast ai mbrojti titujt në peshën e rëndë në versionet IBF, WBA e WBO.

Nga ky meç Joshua do t'i inkasojë rreth 22 milionë euro, derisa Povetkin do të marrë 6.5 milionë euro.

***

Joshua dhe Povetkin do të përballen me njëri tjetrin në “Wembley”.

Ndeshja mes dy boksierëve pritet të nis në ora 23:00.

Më poshtë mund ta gjeni linkun ku mund ta përcillni meçin. 

Këtu mund ta ndiqni meçin:http://live.harleyquinnwidget.com/freelivematch/615212874414000.html

Image

 

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...