Shikojeni goditjen e Joshuas ndaj rusit në xhirim të ngadalësuar - Bota Sot
Shikojeni goditjen e Joshuas ndaj rusit në xhirim të ngadalësuar

Boksi

Shikojeni goditjen e Joshuas ndaj rusit në xhirim të ngadalësuar

Më: 23 shtator 2018 Në ora: 09:56
Anthony Joshua e ka mposhtur rusin, Alexander Povetkinin

Anthony Joshua e ka mposhtur rusin, Alexander Povetkinin, dhe kështu duke i mbrojtur titujt e botës në versionet ËBO, ËBA, IBF dhe IBO në kategorinë e rëndë të boksit profesionist.

Britaniku arriti ta nokautoj rusin në raundin e shtatë, kështu e duke mos pësuar ende humbje. 22 ndeshje, 22 fitore, dhe 21 prej tyre i ka fituar me nokaut dhe tani nëpër rrjete sociale është duke qarkulluar një video, ku shfaqet goditja e nokautit në xhirim të ngadalësuar.

Me këtë fitore, Joshua do t’i marrë plot 22 milionë euro, ndërsa Povetkini do t’i përfitojë 6.5 milionë euro.

35-vjeçari rus nuk ka pësuar asnjëherë humbje me nokaut, deri sonte në meçin e zhvilluar në stadiumin e Wembleyt, të cilin e fitoi Joshua.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...