Premton se do ta shkatërrojë McGregor-n - Bota Sot
Premton se do ta shkatërrojë McGregor-n

Boksi

Premton se do ta shkatërrojë McGregor-n

Më: 2 tetor 2018 Në ora: 16:48
Premton se do ta shkatërrojë McGregor-n

Super dueli mes Conor McGregor dhe KhabibNurmagomedov po afron. Sfida e shmë pritur do të zhvillohet në Las Vegas në datën 6 tetor. Khabib ka thumbur kundërshtarin irlandez në duelin që ata do të luajnë për titullin kampion bote në artet marciale mikes. 
Sportisti rusk a 26 fitore dhe asnjë humbje në artet marciale dhe do të mbrojë për herë të parë titullin kampion që e fitoi në muajin prill. i motivuar do të jetë edhe McGregor që rikthehet në ring pas dy vitesh pushim pasi nuk e mbrojti titullin kampion çkia solli edhe heqjen e brezit të artë nga UFC-ja. 
“Unë jam i pamposhtu dhe do të mbetem si i tillë. Unë nuk do të futem në kafaz vetëm për ta mposhtur, por për ta shkatërruar atë”, tha Khabib.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...