Nuk ngopet duke e rrahuar, Khabib mban premtimin - Bota Sot
Nuk ngopet duke e rrahuar, Khabib mban premtimin

Boksi

Nuk ngopet duke e rrahuar, Khabib mban premtimin

Më: 7 tetor 2018 Në ora: 08:44
McGregor dhe Khabib

Ndeshja mes McGregor dhe Khabib ka tërhequr vëmendjen e të gjithë botës pasi të dy "luftëtarët" janë më të famshmit e UFC. 

Khabib ka arritur të marrë fitoren që në raundin e 4 ndaj irlandezit MCGregor duke mbrojtur kështu titullin kampion bote që ai vetë e zotëron. 
 

Por në disa video të publikuara në rrjet, Khbaib kishte premtuar se nuk do të bënte një ndeshje të thjeshtë me McGregor, por sipas tij do "t'ja shtypte fytyrën", dhe pikërisht kjo ka ndodhur pasi, Khabib e ka shtypur Mcgregor duke mos e lejuar të marrë frymë dhe duke i rrëmbyer fitoren.

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...