Lajm katastrofal për Khabib Nurmagomedov! - Bota Sot
Lajm katastrofal për Khabib Nurmagomedov!

Boksi

Lajm katastrofal për Khabib Nurmagomedov!

Më: 7 tetor 2018 Në ora: 11:13
Khabib Nurmagomedov

Boksieri rus arriti ta mposhtë Conor McGregorin, mirëpo ai ka marr një lajm aspak të mirë.

Kreu i UFC-së, Dana White ka refuzuar që t’i jap Khabibit brezin e kampionit në ring, pasi janë frikësuar se situata mund të eskaloj.

“Nuk është qind për qind (se do ta humbë titullin). Ne kemi rregullore nga komisioni shtetëror… Komisioni sportiv i Nevadas do të jetë shumë i vështirë (në raport me Khabib)”, ka thënë White.

“Guvernatori (i Nevadas) ishte këtu, ai u largua duke vrapuar nëpër ndërtesë, kjo nuk është aspak e mirë, ai (Khabib) është në telashe”.

Bokseri rus rrezikon është që më mos ta marr vizën për në SHBA për më shumë se pesë vite, pasi përleshja e sotme, ka qenë tejet e rrezikshme edhe për publikun në sallë.

Khabib pas meçit ka kërkuar falje, por që ka thënë se ai është fyer nga McGregor dhe stafi i tij, duke i sharë familjen dhe fenë. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...