Erzen Rruestemi ishte i bindur se Khabibi do të triumfonte kundër McGregorit - Bota Sot
Erzen Rruestemi ishte i bindur se Khabibi do të triumfonte kundër McGregorit

Boksi

Erzen Rruestemi ishte i bindur se Khabibi do të triumfonte kundër McGregorit

Më: 8 tetor 2018 Në ora: 00:58
Erzen Rrustemi

Boksieri shqiptar, Erzen Rrustemi, në një videolive në llogarinë e tij në Facebook , e kishte parashikuar fituesin e supermeçit mes Khabibi Nurmagomedov dhe Conor McGregorit.

Një pyetje iu është bërë Rrustemit në Facebook se kush do të triumfoj në meç, ai u përgjigj i bindur se këtë përballje do ta fitoj Khabibi.

Rrustemi, boksieri shqiptar i cili prej vitesh jeton e vepron në Zvicër, nga 16 mars 2017 është bërë dy herë kampion i botës në pesha të rënda të boksit profesionist (WBF).

Në ranglistën botërore Boxrec, Erzeni radhitet i 68-ti nga gjithsej 1208 boksierë në peshat e rënda. Ka të zhvilluara 13 duele ku të gjitha i ka të fituara, 11 prej tyre i ka të fituara me KO. Sa i përket ligës profesionale në peshat e renda, Erzen Rrustemi është numër një para gjithë boksierëve shqiptarë në botë.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...