Reagon babai i Khabib, ka dy fjalë për McGregorin - Bota Sot
Reagon babai i Khabib, ka dy fjalë për McGregorin

Boksi

Reagon babai i Khabib, ka dy fjalë për McGregorin

Më: 8 tetor 2018 Në ora: 10:53
Babai i Khabib Nurmagomedov ka reaguar për veprimin e djalit të tij.

Abdulmanap Nurmagomedov ka thënë se djali i tij ka bërë veprime të ngutshme, pasi sipas tij disiplina është e para në këtë sport.

“Do të jem i ashpër me këtë të. E kam paralajmëruar. Për mua, disiplina vjen e para”, ka thënë Abdulmanap Nurmagomedov për televizionin ‘Ren TV’.

“Ju mund të bëni çfarë të doni brenda kafazit, por jo edhe jashtë, pasi aty ka fëmijë, gra dhe persona të moshuar”.

“Jashtë kafazit duhet të ketë paqe mes të dy sportistëve, pasi ky është vetëm një sport”, ka përfunduar babai i Khabib.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...