Haxhi Krasniqi me mesazh të fortë - Bota Sot
Haxhi Krasniqi me mesazh të fortë

Boksi

Haxhi Krasniqi me mesazh të fortë

Nga: K. Goca Më: 18 nëntor 2018 Në ora: 13:12
Haxhi Krasniqi me mesazh të fortë

Boksieri Haxhi Krasniqi mbrojti titullin e kampionit në kategorinë super të mesme në versionin WBO. Ai e mposhti Ronny Landaetan. “Kjo ishte sërish një lufte e fuqishme për 12 runde. Mënyra e papërshtatshme e boksimit nga kundërshtari, sigurisht ishte e lidhur me përvojën e tij në MMA dhe nuk më bëri këtë duel të lehtë, por jam shumë krenar për këtë fitore të bindshme dhe për mbrojtjen e parë te titullit tim të Evropës. Ju falënderoj të gjithëve si dhe ekipin tim madhështor. Sikur qe ju pata premtuar, luftova në çdo moment me shpirt e me zemër KUQ E ZI”, shkruan mes të tjera Krasniqi.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...