Joshua: Do t’i mposht me “KO” të gjithë - Bota Sot
Joshua: Do t’i mposht me “KO” të gjithë

Boksi

Joshua: Do t’i mposht me “KO” të gjithë

Më: 21 nëntor 2018 Në ora: 14:34
Joshua: Do t’i mposht me “KO” të gjithë

Pushimet kanë mbaruar për Anthony Joshua, që është rikthyer në vendlindje dhe në palestër, duke nisur përgatitjet për duelin e tij të radhës, më 13 prill, në stadiumin “Wembley” të Londrës. Për momentin nuk ka një rival zyrtar edhe pse lista e kandidatëve është e gjatë. Ndaj, Joshua ka nisur përgatitjet në palestër për të qenë gati për në prill, ku do të mbrojë titujt kampionë bote në peshën e rëndë, pavarësisht emrit të rivalit.

Joshua nga stërvitja me pesha në palestër, duke shkruar: “Më i fortë se kurrë. Do t’i mposht me “KO” të gjithë “top-10” boksierët e peshës së rëndë, një e nga një”. Një premtim ky i boksierit britanik, që synon të bëhet kampioni i padiskutueshëm i botës në peshën e rëndë.

Joshua, që mban titujt e kategorinë IBF, WBO dhe WBA, ka qenë javët e fundit në Xhamajka, ku ka pushuar bashkë me familjen e tij. Ai kërkon edhe titullin e kategorisë WBC, që aktualisht mbahet nga Deontay Wilder, që më 1 dhjetor.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...