Wilder – Fury, Joshua zbulon se cili dëshiron të fitojë - Bota Sot
Wilder – Fury, Joshua zbulon se cili dëshiron të fitojë

Boksi

Wilder – Fury, Joshua zbulon se cili dëshiron të fitojë

Më: 26 nëntor 2018 Në ora: 11:11
Anthony Joshua dhe Deontay Wilder

Më 1 dhjetor, Anthony Joshua dhe Deontay Wilder, do të përballen për ta përcaktuar kampionin e peshave të rënda në kategorinë WBC.

Titulli WBC mbahet nga Deontay Wilder, ndërsa Tyson Fury do të tentojë t’ia rrëmbej atë.

Mirëpo, fituesi i 1 dhjetorit, do të përballet dirket me Anrthony Joshuan, që ka zbuluar se cilin e dëshiron ta ketë përballë.

“Unë kam nevojë që këtë sfidë ta fitojë Wilder”, tha fillimisht britaniku, përcjell “lajmi.net”.

“Nëse më 1 dhjetor do të triumfojë Fury, atëherë dy boksierët do të zhvillojnë revanshin dhe kjo gjë do t’i prishë planet e mia për unifikimin e titujve kampionë. Ndaj unë votoj për Wilder, që ai ta fitojë sfidën.

“Ajo do të zhvillohet në orët e para të mëngjesit, është shumë shpejt për mua, andaj do të fle”, bëri me dije Joshua. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...