Joshua ka një befasi për Furyn dhe Wilderin - Bota Sot
Joshua ka një befasi për Furyn dhe Wilderin

Boksi

Joshua ka një befasi për Furyn dhe Wilderin

Më: 4 dhjetor 2018 Në ora: 12:20
Joshua

Deontay Wilder dhe Tyson Fury, u ndanë në paqe në meçin e 2 dhjetorit.

Juria vendosi me barazim në meçin e Deontay Wilderit me Tyson Furyt, mirëpo kjo nuk mbaron me kaq.

Një ripërballje e mundshme mes tyre mund të ndodhë shumë shpejtë, edhe pse ‘Maska e Hekurt’ po e kërkon përballjen me Anthony Joshuan.

Boksieri anglez ka bërë një deklaratë tejet interesante, ku i ka ftuar që të dy në përballje.

“Pse iu dashtë kaq kohë këtij budallaje? Sikur ne mos të jemi të interesuar?!! Të lumtë Fury! Ata tentuat të mposhtin ty, pasi ishin të mendimit se kishe përfunduar!”, ka shkruar Joshua.

“Do të jemi i drejtë ndaj teje, do të jem i gatshëm, kur të jesh edhe ti! Cilido nga ju”, ka vazhduar më tej anglezi. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...