Njihuni me bukurinë e re mesdhetare nga Italia - Bota Sot
Njihuni me bukurinë e re mesdhetare nga Italia

Bota e Yjeve

Njihuni me bukurinë e re mesdhetare nga Italia

Më: 1 mars 2019 Në ora: 20:54
Valentina Bissoli

Në tapetin e kuq të edicionit të fundit të çmimeve “Grammy Awards, pak javë më parë, mes yjeve ndërkombëtare të muzikës ishte edhe përfaqësuesja e bukurisë italiane.

Valentina Bissoli, 26 vjeç nga Verona. është kthyer në një nga modelet më të kërkuara. Prej kohësh protagoniste e fushatave apo shërbimeve fotografike për revista të ndryshme, tani ajo ëndërron të ngjitë shkallët e karrierës.

Në një botë si ajo e modës, ku ku bukuritë janë nga më të ndryshmet, Valentina Bissoli qëndron për diversitetin e saj. Brune, trup me “kthesa” diellore, ajo sot mishëron idealin e bukurisë mesdhetare, aq shumë sa që shumë e kanë krahasuar me Monica Belluccin, përfaqësimi më i lartë në botë i kësaj industrie.

Pas një serie të gjatë të fushatave reklamuese dhe shërbimeve në revista, Bissoli është bërë e njohur në një kontekst të ndryshëm nga ai i zakonshëm, si ai i “Grammy Awards”.

Image
Image
Image
Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...