Abortoi fëmijën, aktorja e njohur: Ishte vendimi më i mirë që kam marrë - Bota Sot
Abortoi fëmijën, aktorja e njohur: Ishte vendimi më i mirë që kam marrë

Bota e Yjeve

Abortoi fëmijën, aktorja e njohur: Ishte vendimi më i mirë që kam marrë

Më: 14 maj 2019 Në ora: 21:08
Jameela Jamil

Aktorja e njohur, Jameela Jamil, ka zbuluar se ka abortuar një fëmijë kur ishte më e re. 33-vjeçarja është shprehur se ky ka qenë vendimi më i mirë që ka marrë.

Madje aktorja ka kritikuar Gjeorgjinë për ndalimin e abortit, pasi javën e kaluar u bë shteti i katërt këtë vit që ndalon abortin nëse gruaja është 6-javëshe shtatzënë.

Në një postim në “Twitter”, aktorja e “Good Place” e quajti çnjerëzore vendimin dhe sipas saj, demonstron hapur një urrejtje ndaj grave.

“Ky ligj kundër abortit në Gjeorgji është aq tronditës, çnjerëzor dhe demonstrues i një urrejtjeje ndaj grave, një shpërfillje për të drejtat, organet tona, shëndetin tonë mendor dhe në thelb një dënim për viktimat e përdhunimit, duke i detyruar të mbajnë fëmijën e përdhunuesit të tyre”, shkroi ajo.

“Bëra një abort kur isha e re dhe ishte vendimi më i mirë që kam marrë ndonjëherë. Për të dy, mua dhe foshnjën që nuk e doja dhe nuk isha gati emocionalisht, psikologjikisht dhe financiarisht”, përfundon Jameela.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...