Fustane te bukura mbushën tapetin e kuq të Kanës, por më ekstravagantin nga të gjithë e veshi aktorja e famshme indiane!!!! - Bota Sot
Fustane te bukura mbushën tapetin e kuq të Kanës, por më ekstravagantin nga të gjithë e veshi aktorja e famshme indiane!!!!

Bota e Yjeve

Fustane te bukura mbushën tapetin e kuq të Kanës, por më ekstravagantin nga të gjithë e veshi aktorja e famshme indiane!!!!

Më: 21 maj 2019 Në ora: 18:51
Aishwarya Rai

Aktorja e  Bollywood-it, Aishwarya Rai është ajo që ka befasuar më shumë në tapetin e kuq të Kanës me veshjen e saj ekstravagante. Ish Miss Bota qe ftuar për premierën e “ La Belle Epoque”, dhe për një rast të tillë, kishte përzgjedhur një fustan të bardhë me gëzof artificial.

Në event, ajo shoqërohej nga i shoqi Abhishek Bachchan me të cilin ka një vajzë shtatë vjeçare. Aishwarya u bë e njohur fillimisht kur doli e dyta në Moss India 1994, por kësaj fitoi titullin e Miss Botës.

Që prej atëhere, bukuroshja me sy të gjelbër ka shijuar një karrierë të sukseshme si modele dhe aktore, e sot është një prej yjeve më të vlerësuara të industrisë indiane të filmit.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...