Modelja e kolme i kthehet profesionit, ndihmon të moshuarit me koronavirus

Bota e Yjeve

Modelja e kolme i kthehet profesionit, ndihmon të moshuarit me koronavirus

Më: 1 prill 2020 Në ora: 07:43
Malin Andersson

Ylli i Love Island dhe modelja Malin Andersson ka treguar se ajo i është rikthyer profesionit të infermierisë për personat në moshë, derisa e ka pranuar se po ndihmon mjekët për t’i plotësuar hapësirat në këtë rast

Malin Andersson ka treguar se i është kthyer punës së saj si kujdestare për pleqtë dhe të sëmurët pa shërim, pasi që ndjeu nevojë që të kthehet në këtë sektor pas një kohe të gjatë.

Ylli i Love Island (26), postoi në Twitter të dielën derisa deklaroi që ajo dëshiron që të ndihmojë diçka në kohë të pandemisë COVID-19.

Image

“Kështu, kam vendosur që të rikthehem në ish punën time si infermiere në këtë kohë të tmerrshme. Për ata që se dinë unë kam qenë infermiere dhe kujdestare në kujdesin për të moshuarit pasi me kishte vdekur nëna dhe që nga ajo kohë këtë punë e kam kryer me shumë dëshirë”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat