Kë e refuzoi Justin Bieber? - Bota Sot
Kë e refuzoi Justin Bieber?

Bota e Yjeve

Kë e refuzoi Justin Bieber?

Më: 12 maj 2020 Në ora: 16:00
Justin Bieber

Ylli kanadez i muzikës, Justin Bieber, së fundmi e ka bërë të ditur lajmin se e ka refuzuar një bashkëpunim me kantautoren e njohur, Kehlani.

Edhe pse dyshja kishte punuar bashkë më herët në realizimin e këngës “Get Me”, e cila e paralajmëroi albumin e pestë të incizuar në studio të Bieberit, “Changes”, këngëtari së fundmi e kishte refuzuar ftesën për të interpretuar në njërën prej këngëve të reja të Kehlanit, transmeton Koha. Këngëtarja thotë se ajo këngë ishte shumë e “ndyrë” për Justin Bieberin.

“Për shkak se tani ai është një burrë i martuar, si duket kënga nuk ishte më e përshtatshme për të. Ndoshta i është dukur pak si shumë e ndyrë për adhuruesit e tij të muzikës. Por pavarësisht kësaj, Justini është një person shumë i mirë dhe ‘cool’,” citohet të ketë thënë Kehlani në një deklaratë të fundit.

Sidoqoftë, Bieber dhe Kehlani janë ende të afërt me njëri-tjetrin. Madje, këngëtarja ishte planifikuar të performonte në turneun e Bieberit, “Changes”, gjatë këtij viti. Por, turneu është shtyrë për shkak të pandemisë së koronavirusit.

Ndërkohë, sa i përket albumit të ri të Kehlanit, ajo ka bërë të ditur se ideja rreth titullit të këtij incizimi i kishte lindur teksa po bisedonte me reperin, Drake.

Edhe pse pandemia e kishte shtyrë lansimin e albumit të saj të dytë duke ia ndryshuar edhe strategjinë e promovimit të tij, Kehlani insiston se është shumë krenare me këtë projekt, si dhe është e lumtur që më në fund albumi me titull, “It Was Good Until it Wasn’t”, është lansuar për publikun mbarë botëror.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat