Kjo është modelja me ngjyrën më të errët të trupit në botë

Bota e Yjeve

Kjo është modelja me ngjyrën më të errët të trupit në botë

Më: 19 maj 2020 Në ora: 17:21
Nyakim Gatwech

Nyakim Gatwech është modele afrikano-amerikane me prejardhje nga Sudani i Jugut.

Ajo ka pigmentin e lëkurës shumë të errët, ndërsa u mëson vajzave që të mos u bëhet kjo gjë pengesë.

Modelja dhe ikona e modës afrikane 24-vjeçare, e cila tani jeton në Minneapolis, Minesota, thotë se askush nuk duhet të ndihet i turpëruar për këtë gjë.

Në shumë intervista ajo tregon se si të tjerët i kanë thënë të provojë zbardhjen e lëkurës dhe teori të tjera nga më të ndryshmet.

Gatwech është zëri për të drejtat e personave me ngjyrë në gjithë botën, madje quhet edhe “Mbretëresha e errësirës”.

Image
Nyakim Gatwech

Mesazhi i saj është ta doni lëkurën pavarësisht ngjyrës që keni. Ajo tashmë ndiqet nga afro 1 milion persona në Instagram.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat