Përse Meghan dhe Kate i mbajnë gjithmonë çantat në dorën e majtë?

Bota e Yjeve

Përse Meghan dhe Kate i mbajnë gjithmonë çantat në dorën e majtë?

Më: 19 maj 2020 Në ora: 22:19
Meghan Markle

Janë të rralla rastet kur dy dukeshat shihen në publik pa çanta dore, qoftë nëse flasim për ndonjë model elegant, qoftë për ndonjë praktik.

Por nëse do të ishim të vëmendjshëm me detajet, do të shihnim sesi në pjesën më të madhe të rasteve, cantat I mbajnë në dorën e majtë. Përse?

Sipas ekspertes mbretërore, Myka Meierde, ka një arsye të fortë për këtë: rregullat e shtëpisë mbretërore britanike.

Image
Kate

Ky zakon lidhet me faktin që duke e mbajtur çantën në dorë e majtë, zonjat e pallatit mbretëror mund ta kenë të lirë dorën e djathtë për tu takuar me njerëzit.

Këtë protokoll duket e ndiqte dhe Diana.

Image
Diana
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat