Vdiq aktori i njohur Richard Herd - Bota Sot
Vdiq aktori i njohur Richard Herd

Bota e Yjeve

Vdiq aktori i njohur Richard Herd

Më: 28 maj 2020 Në ora: 13:55
Richard Herd

Richard Herd, një aktor veteran, i cili u shfaq në dhjetëra filma dhe seriale televizive, ka vdekur në moshën 87 vjeçare.

Herd vdiq nga kanceri, të martën në mëngjes në shtëpinë e tij në Los Angeles.

Ai ishte në shoqërinë e familjes së tij, tha zëdhënësi i tij në një deklaratë.

Kreditë e gjera të filmit të Herd përfshijnë role në “Get Out” dhe “All the President’s Men”. Ai u shfaq në 11 episodet e “Seinfeld” si  Wilhem, bosi kërkues i George Costanza në New York Yankees.

Herd, një vendas në Boston, ishte një tifoz i vetëshpallur Red Sox. Herd gjithashtu kishte një role në “Star Trek: The Generation Next”, “Star Trek: Voyager” dhe “Star Trek: Renegades”. Ai bëri paraqitje në “O.C.” “NYPD Blue”, “ER” dhe “Dallas”, ndër shumë seri të tjera. Ai la pas gruan dhe fëmijët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat