Albumi hip-hop që qëndroi më së gjati në historinë e toplistës amerikane - Bota Sot
Albumi hip-hop që qëndroi më së gjati në historinë e toplistës amerikane

Bota e Yjeve

Albumi hip-hop që qëndroi më së gjati në historinë e toplistës amerikane

Më: 1 korrik 2020 Në ora: 18:40
Kendrick Lamar

Albumi “Good Kid, M.A.A.D City” i Kendrick Lamar është bërë albumi hip hop që më së gjati ka kryesuar në historinë e top listës amerikane.

Ky incizim kishte qenë studio albumi i tij i dytë dhe ishte realizuar në tetor të vitit 2012 ku ishin përfshirë këngë si “Backseat Freestyle”, “Poetic Justice” dhe Bitch, Don’t Kill My Vibe”.

Sipas të dhënave nga Chart Data, ky projekt i Lamar-it ka kaluar plot 400 javë në toplistën Billboard 200, me ç’rast edhe e ka fituar epitetin e lartpërmendur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat