Scarlett Johansson dhe jeta e saj

Bota e Yjeve

Scarlett Johansson dhe jeta e saj

Më: 21 dhjetor 2020 Në ora: 16:39
Scarlett Johansson

Scarlett Johansson lindi më 22 nëntor 1984 në New York City, New York. Është një aktore amerikane me origjinë daneze (babai) dhe polake (nëna).

Ajo lindi më 22 nëntor 1984 në New York si Scarlett Marie Johansson. Prindërit e saj ishin të ndarë, për këtë arsye ajo jetoi disa kohë te babai saj në New York dhe disa kohë te nëna saj në Los Angeles. Si fëmijë vizitoi Scarlett The Actors Studio në New York. Ajo mbaroi 2002 shkollën Professional Children's School në Manhattan. Karrierën e aktrimit e filloi 1992 në Los Angeles në Off-Broadway lojën Sophistry, ku ajo luajti me Ethan Hawke.

Ajo ka një vëlla binjakë dhe një motër më të vjetër po ashtu edhe një vëlla më të vjetër dhe është mbesa e shkrimtarit Eijner Johansson. Prindit e saj e morën emrin e jashtëzakonshëm Scarlett nga libri Gone with the Wind.

 
Image
Image
 

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat