Historia e artë e fëmijërisë së Johnny Depp

Bota e Yjeve

Historia e artë e fëmijërisë së Johnny Depp

Nga: D.B. Më: 21 dhjetor 2020 Në ora: 17:39
Johnny Depp

Depp II (lindi më 9 qershor, 1963) është një aktor dhe muzikant amerikan. Ai ka fituar çmimin Golden Globe Award dhe Screen Actors Guild për aktorin më të mirë "Best Actor". Depp u bë i rëndësishëm në serin televizive 1980 21 Jump Street, duke u bërë një idoll i të rinjëve. Duke u kthyer në film, ai ka luajtur karakterin kryesor tek Edward Scissorhands (1990), dhe më vonë gjeti suksesin në filmat si Sleepy Hollow (1999), seria e filmave Pirates of the Caribbean (2003–prezent), Charlie and the Chocolate Factory (2005), dhe Rango (2011). Ai ka bashkëpunuar me drejtorin dhe mikun Tim Burton në shtatë filma, duke përfshirë edhe Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007) dhe Alice in Wonderland (2010).

Depp po ashtu  ka fituar mirënjohje për portretizimin e tij të njerëzve të tillë si Edward D. Wood, Jr., në Ed Wood, Joseph D. Pistone në Donnie Brasco, Hunter S. Thompson në Fear and Loathing in Las Vegas, George Jung në Blow, dhe grabitësin e bankave John Dillinger në filmin e Michael Mann Public Enemies. Filmat ku është paraqitur Depp kanë arkëtuar mbi $3.1 billion në në arkë në SHBA dhe dhe mbi $7.6 billion në mbarë botën [1]. Ai ka qenë i nominuar për çmimet kryesore shumë herë, duke fituar çmimin e aktorit më të mirë "Best Actor Awards" prej Golden Globes për Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street dhe prej Screen Actors Guild për Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl. Ai gjithashtu ka mori statusin e simbol i seksit në kinemanë amerikane, duke u emëruar dy herë si Sexiest man alive nga revista People .Pasi u nda nga Miranda kerr, Johnny pesoi nje goditje ne tru. [2] në 2003 dhe 2009.

CB prezanton Tregimin e plotë të një aktori amerikan me pseudonimin “Z. Stench". Historia jonë e Fëmijërisë Johnny Depp plus Faktet e Biografisë së Untold ju sjell një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e fëmijërisë së tij deri më sot.

Analiza përfshin jetën e tij të hershme, sfondin e familjes, historinë e jetës para famës, ngjalljen e famës, jetën e marrëdhënieve, jetën personale, faktet e familjes, mënyrën e jetesës dhe fakte të tjera pak të njohura rreth tij.

Po, të gjithë e dinë se ai është një nga yjet më të mëdhenj të filmit në botë. Sidoqoftë, vetëm disa e konsiderojnë biografinë e Johnny Depp e cila është mjaft interesante. Tani, pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Image
Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat