Julia Roberts biografia dhe jeta e saj personale

Bota e Yjeve

Julia Roberts biografia dhe jeta e saj personale

Nga: D.B. Më: 21 dhjetor 2020 Në ora: 17:49
Julia Roberts

Në Hollywood, epidemia e divorcit vazhdon. Në korrik, ndarja pas dhjetë vitesh martese u njoftua nga Jennifer Garner dhe Ben Affleck. Skandali përfshinte tre fëmijë, miq të çiftit dhe madje edhe nanën, me të cilën aktori dyshohet se mashtroi gruan e tij. Tani revista amerikane është në rregull! raporton se martesa e 47-vjeçares Julia Roberts, e cila jetoi me kameramanin 46-vjeçar Danny Moder për 13 vjet, u shemb.

Botimi pretendon se Moder ishte iniciatori në këtë çështje. Nuk është sekret se ylli i filmit Bukuria është goxha e keqe, tiparet negative të së cilës u përkeqësuan pasi Roberts humbi nënën e saj. 80-vjeçari Betty Lou Mouts vdiq pas një zënke të vështirë me kancerin e mushkërive. Dhe një vit më parë, motra më e vogël e aktores vdiq nga një mbidozë e drogës. Ndoshta arsyeja ishte se Moder nuk e mbështeti gruan e tij në këtë moment të vështirë, ai as nuk u paraqit në funeralin e vjehrrës.

Pas kësaj, sipas një personi të brendshëm të revistës, marrëdhëniet midis Julia dhe Danny filluan të përkeqësohen me shpejtësi, ata filluan të largohen nga njëri-tjetri. "Danny mendon se marrëdhënia e tyre ka pushuar të jetë e sinqertë dhe partneritet," shpjegon burimi. Përveç kësaj, Roberts plagosi burrin e saj me shpërthime emocionale. "Moderi ishte jashtëzakonisht i lodhur nga e gjithë kjo dhe vendosi që ai të kishte aq sa duhet," përmblodhi vetëvrasësi.

Kjo nuk do të thotë që çifti nuk u përpoq të shpëtonte martesën, megjithatë ata rritin tre fëmijë dhe ata kanë dikë që ta provojnë. Roberts dhe Moder vizituan një psikolog familjar. Sidoqoftë, në vend të punës konstruktive, Julia preferoi të hidhte tantrume gjatë seancave. "Ajo përdori terapi për të shprehur zemërimin dhe zhgënjimin, dhe një qasje e tillë nuk mund t'i sjellë dobi martesës," tha burimi.

Derisa Julia Roberts dhe Danny Moder njoftuan zyrtarisht një divorc. Ata thonë që fëmijët i ruajnë nga kjo - sepse atëherë do të duhet të vendosin për kujdestarinë e tyre. Përveç kësaj, shpërbërja e martesës do të kushtojë një qindarkë dhe vetë aktorja: Roberts mund të humbasë një pjesë të konsiderueshme të pasurisë së tij, e cila vlerësohet në 225 milion dollarë. Në favor të faktit se çifti aktualisht po kalon kohë të vështira, dëshmon njoftimi për shitjen e shtëpive në Hawaii dhe Manhattan.

Vëmë re gjithashtu se në pranverën e këtij viti, tabloid Star raportoi se Julia Roberts po divorcohej. Vërtetë, arsyet e një vendimi kaq serioz treguan tradhtinë e vazhdueshme të burrit të saj. E kapërcyer nga dyshimet e vazhdueshme, aktorja kontrolloi telefonin celular të burrit të saj, kërkoi mesazhe dhe letra drejtuar grave të tjera.

Julia Roberts dhe Danny Moder u martuan në 2002. Dy vjet më vonë, çifti kishte binjakë - një vajzë, Hazel Patricia dhe një djalë, Finneas Walter. Në vitin 2007, Julia u bë edhe një herë nënë, pasi lindi një djalë, Henry Daniel Modera.

E gjithë bota njeh aktoren e famshme, një yll të Hollivudit, i cili pushtoi një audiencë multimilion dollarëshe me imazhet e Erin Brockovich ose Bukuroshja fatale. Lindur në vitin 1967, Julia Roerst është një nga aktoret më të suksesshme në kinemanë botërore me honorarët më të mëdhenj. Gjatë karrierës së saj, ajo mori disa çmime të standardeve të larta "Golden Globe", "Oscar", "BAFTA". Roberts është një aktore e trashëguar. Prindërit e saj ishin të angazhuar në aktrim, duke e kombinuar këtë me profesionet e tjera - biznesin e furnizimit të dyshekëve me ujë dhe të punonin si sekretare në kishë. Julia doli të ishte anëtarja më e talentuar e familjes dhe krenaria e saj.

Bukuroshja temperamentare, e cila ka një buzëqeshje marramendëse, fitoi zemrat e shumë fansave, në mesin e të cilëve ishin edhe ata që rezultuan se ishin të denjë për dorën e aktores. Për herë të parë, Julia Roberts ishte e gatshme për të zbritur në rresht me aktorin Dylan McDermott. Martesa e tyre nuk u zhvillua për shkak të dyshimeve të Julia për zgjedhjen e duhur: duke u takuar me Richard Gere simpatik, Julia humbi përkohësisht paqen. Pasi fejesa u prish, duke mos filluar kurrë të takohej me Gere, Julia për një kohë të gjatë po kërkonte njeriun e ëndrrave të saj, pak nga pak, ndoshta duke humbur shpresën. Ajo kishte debatuar me romane të profilit të lartë me aktorë të tillë të famshëm si Liam Neeson, Benjamin Bratt, George Clooney. Sidoqoftë, të gjitha këto marrëdhënie nuk lanë gjurmë të dukshme në jetën e zemërthyerit të Hollivudit.

Roberts u martua në 1993, duke hyrë në një aleancë me muzikantin e vendit dhe këngëtarin Lyle Lovet. Shumë tifozë e qortuan yllin për një zgjedhje të dobët të partnerit jetësor: u dukej atyre se burri i Julia Roberts duhet të ishte një njeri shumë më i bukur dhe më i ri. Sidoqoftë, Sile Lovet e magjepsi Xhuljanë me karizëm dhe i dha gruas së tij jo vetëm adhurimin dhe besnikërinë e tij, por, sipas yllit të filmit, mësoi durimin e saj në marrëdhëniet me burrat. Martesa e tyre ishte jetëshkurtër, çifti u prish dy vjet më vonë, por ruajtën kujtimet më të ngrohta të njëri-tjetrit.

Që nga viti 2002, Julia u bë gruaja e kameramanit të filmit Daniel Modera. Me të, Julia gjeti një jetë të vërtetë familjare dhe u bë nëna modele e tre fëmijëve simpatik - vajza e Hazel Patricia dhe djemtë e Finneus Walter dhe Henry. Në kohën e lindjes së fëmijëve, Julia refuzoi madje edhe nga projekte fitimprurëse, dhe ia kushtoi të gjithë shtëpisë, duke ia kushtuar kohën burrit të saj të dashur, duke luajtur me fëmijë dhe duke përgatitur enët interesante.

Sot, 47 vjeç është e preferuara e Amerikës, dhe e të gjithë botës - Julia Roberts. Gjatë viteve të karrierës së saj, ajo ka bashkuar një koleksion jo vetëm të roleve të profilit të lartë, por edhe të romaneve të gjalla. Ndoshta Roberts do të kishte mbetur beqarja kryesore dhe "zemra zemra" e Hollywoodit, nëse kameramani Daniel Moder nuk do të ishte takuar në rrugën e saj. Për habinë e të gjithëve, ishte me këtë njeri me një profesion absolutisht yjor që ajo arriti të krijojë marrëdhënie të forta dhe të lindë tre fëmijë.

 
 
Image
Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat