Tom Hanks dhe Rita Wilson do të marrin vaksinën kundër COVID-19

Bota e Yjeve

Tom Hanks dhe Rita Wilson do të marrin vaksinën kundër COVID-19

Më: 22 dhjetor 2020 Në ora: 18:22
Tom Hanks dhe Rita Wilson

Tom Hanks dh gruaja e tij, Rita Wilson ishin ndër personazhet që u shëruan nga COVID-19.

Aktori i njohur tashmë ka bërë të ditur se ai dhe Rita do të marrin vaksinën kundër virusit vdekjeprurës.

“Ne do të vaksinohemi, pasi njerëzit që iu nevojitet në të vërtetë ta marrin”, është shprehur ai.

Image

Një veprim të tillë ai ka thënë se do ta bëjë në publik, për t’i inkurajuar edhe Barak Obama, George Ë. Bush dhe Bill Clinton.

Hanks përndryshe rrëfeu pak edhe momentin e infektimit, duke treguar se qëndruan të izoluar për një kohë të gjatë.

Në atë kohë, në mars të këtij viti, aktorët kishin qenë në Australi, për të xhiruar një film. 

Image
Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat