Pas divorcit me Kanye, Kim po lufton t’i marr shtëpinë 60 milionë dollarë

Bota e Yjeve

Pas divorcit me Kanye, Kim po lufton t’i marr shtëpinë 60 milionë dollarë

Më: 7 janar 2021 Në ora: 08:54
Kanye dhe Kim

Kim dhe Kanye kanë nisur procedurat për pasuri pas ndarjes prej gjashtë viteve martesë.

Njëra nga rezidencat e bukura ka shkaktuar konflikt mes ish çiftit.

Rezidenca prej 15,667 metra katrorë në Kalabasas lagjen “Hidden Hills”, ka bërë që çifti të kenë përplasje mes vete.

40 vjeçari dhe 43 vjeçarja, kishin blerë shtëpinë në vitin 2014 për 20 milionë dollarë më pas e rinovuan për plot 20 milionë dollarë të tjera e cila sot ka çmimin 60 milionë dollarë.

Një burim për mediat e huaja ka thënë se: “Kim dëshiron që zgjidhja e divorcit të finalizohet para se të paraqesë zyrtarisht. Bisedimet për zgjidhjen janë duke vazhduar. Kim dëshiron të kontrollojë fushatën PR të divorcit”.

Image

Tutje thuhet se , blogerja dëshiron të marrë shtëpinë në Kalabasas pasi që sipas Kim është e fëmijëve të tyre dhe i takon asaj.

Ndryshe, çifti i njohur i dhanë fund martesës për arsye se Kim dëshiron të vazhdoj rrugëtimin e saj si avokate kurse reperi Kanye do kandidoj për president dhe problemet e tij si pasojë e çrregullimit bipolar blogerja nuk kishte mundësi t’i përballonte më.

Divorci i dyshes sipas Dailymail do kushtoj 2.2 miliardë dollarë.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat