Kate Winslet rrëfen se pas suksesit të “Titanic” u bë ‘subjekt i ngacmimit dhe vëzhgimit fizik personal’

Bota e Yjeve

Kate Winslet rrëfen se pas suksesit të “Titanic” u bë ‘subjekt i ngacmimit dhe vëzhgimit fizik personal’

Më: 16 janar 2021 Në ora: 18:46
Kate Winslet

Kate thotë se ajo nuk ishte e gatshme të bëhej e famshme.

Aktorja e njohur botërisht e cila luajti në filmin ikonik “Titanic” ka zbuluar se ajo nuk ishte e gatshme të bëhej e njohur, shkruan People.

“Unë u ndjeva e ngacmuar nëse jam e sinqertë. Më kujtohet kur mendoja,” kjo është e tmerrshme dhe shpresoj të kalojë “,” tha Kate.

Aktorja angleze Kate Winslet thotë se ajo ndihej e ngacmuar pas suksesit global të lëshimit të saj në 1997 Titanic sepse filmi solli në vëmendje jetën e saj personale.

Winslet u bë një emër i famshëm në moshën 21 vjeç pas suksesit të filmit James Cameron që e bëri atë si kryesimin romantik të Leonardo DiCaprio. Tani, në podcast WTF, aktorja ka folur për pasojat e rolit të saj në jetën e saj personale, raporton dailymail.co.uk.

“Unë hyra në mënyrën e vetëmbrojtjes menjëherë (pasi doli ‘Titaniku’),” tha Winslet, duke shtuar: “Ishte si nata dhe dita nga një ditë në tjetrën. Unë isha subjekt i shumë vëzhgimit fizik personal, Unë u kritikova shumë dhe shtypi britanik ishte mjaft dashamirës ndaj meje ”.

Kjo më bëri të kuptoj se, nëse kjo ishte ajo qe do të thotë të isha e famshme, unë nuk isha gati, definitivisht jo “, ndau ajo.

Ishte një përgjegjësi e madhe dhe nuk doja të bëja gabime, doja të isha aktore për një kohë të gjatë.

Kështu që unë u përpoqa në mënyrë strategjike dhe gjeta gjëra më të vogla, vetëm në mënyrë që të mund ta kuptoja zanatin pak më mirë dhe ta kuptoja veten pak më mirë” tha ajo.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat