Kjo është 62- vjeçarja që sfidon moshën: Ky është “sekreti” im

Bota e Yjeve

Kjo është 62- vjeçarja që sfidon moshën: Ky është “sekreti” im

Më: 19 janar 2021 Në ora: 00:08
Leslie Carleton

Leslie Carleton është një gjyshe ndryshe nga të tjerat. Edhe pse 62 vjeç, ajo vijon të punojë si modele bikinish, duke mos e menduar aspak daljen në pension.

Edhe pse me dy fëmijë dhe dy mbesa, Leslie duket në të njëzetat, gjë që nuk e mendonte kurrë se do të ndodhte.

“Nuk e imagjinoja asnjëherë që do të dukesha kështu kur të mbushja 60 vjeç. Njerëzit habiten kur u them se jam 62 vjeç.

Kur kam qenë e re, nuk isha nga ato vajza që merreshin me sport. Edhe stërvitje nuk bëja fare.

Thjesht mbaja dietë. Kur mbusha 30 vjeç nisa të bëja sport.

Por, sekreti është ngrënia nga pak, çdo 2-3 orë”, shprehet Leslie Carleton.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat