Yjet e Hollywood që mbështën hapur zgjedhjen e Joe Biden si president i SHBA-ve!

Bota e Yjeve

Yjet e Hollywood që mbështën hapur zgjedhjen e Joe Biden si president i SHBA-ve!

Më: 22 janar 2021 Në ora: 10:42
Eva Longoria, Joe Biden

Më 20 Janar presidenti i 46-të i SHBA-ve Joe Biden bëri betimin solemn para miliona shikuesve që e ndiqnin nga ekrani.

Zgjedhja e Biden si president i SHBA-ve është cilësuar si një faqe e re në historinë e Amerikës por edhe botës!

Ndryshe nga paraardhësi i tij Donald Trump, i cili ndonëse fitoi zgjedhjet pesë vite më parë ai nuk pati asnjëherë mbështetjen e shumë personazheve publikë, me Biden duket se ka ndodhur e kundërta!

Image
Insta

Me dhjetra emra të njohur të A listës botërore kanë shprehur publikisht mbështetjen dhe vlerësimin për Joe Biden, presidentin e ri që do të qeverisë Shtetet e Bashkuara të Amerikës për të paktën 5 vitet e ardhshme!
 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat