Justin Bieber flet për momentin kur droga sa nuk i mori jetën

Bota e Yjeve

Justin Bieber flet për momentin kur droga sa nuk i mori jetën

Më: 15 prill 2021 Në ora: 08:17
Justin Bieber

Ylli kanadez i pop-it, Justin Bieber  duke folur me GQ tha se ishte zhytur në abuzim të substancave në një kohë që nuk ishte i përgatitur për mënyrën se si të merrej me famën masive dhe suksesin që ai kishte si interpretues.

“Ishte sikur e pata gjithë këtë sukses dhe ishte akoma si unë jam akoma i trishtuar dhe ende kam dhimbje. Kishte një ndjenjë të dëshirës së madhe për më shumë. Ishte sikur e pata gjithë këtë sukses dhe ishte akoma si unë jam akoma i trishtuar dhe ende kam dhimbje. Dhe ende i kam këto çështje të pazgjidhura. Dhe mendova se i gjithë suksesi do të bënte gjithçka të mirë. Dhe kështu për mua, ilaçet ishin një agjent mpirës që thjesht të vazhdoja të kaloja”, tha Justin.

Image

Këngëtari i Love Yourself tha se abuzimi me drogë erdhi në një kohë që ai sapo humbi kontrollin e vizionit të tij [për] karrierën në industrinë e muzikës konkurruese.

“Ka të gjitha këto mendime. Dhe në këtë industri, ju keni njerëz që fatkeqësisht prejnë pasiguritë e njerëzve dhe e përdorin atë për të mirën e tyre. Dhe kështu kur kjo ndodh, padyshim që kjo ju zemëron. Ju jeni ky person i ri i zemëruar që keni pasur këto ëndrra të mëdha, dhe pastaj bota thjesht ju lodh dhe ju e bëni këtë person që ju nuk doni të bëheni”, shtoi ai.

Bieber tha se ai arriti në një pikë ku ishte i pakënaqur dhe marrëdhëniet e tij ishin duke u rritur.

Image

“Ju e keni gjithë këtë sukses në botë, por jeni si: Epo, çfarë vlere ka nëse unë ndihem ende bosh brenda?”, tha ndër të tjera ai.

Bieber tha se feja e ndihmoi atë ta kalonte në kohërat e tij të vështira dhe se ai u përball me krijuesin e tij me pyetje ekzistenciale.

Image

Këngëtari i Baby kujtoi, “Ai është hir: Unë erdha në një vend ku thjesht isha si, Zot, nëse je i vërtetë, kam nevojë që të më ndihmosh, sepse nuk mund ta bëj këtë vetë. Si, po luftoj shumë. Çdo vendim që marr është jashtë egos time egoiste. ” Pra, unë jam tamam si, çfarë është ajo që dëshiron nga unë? Ju më vendosni të gjitha këto dëshira që unë të këndoj dhe të interpretoj dhe të bëj muzikë – nga vijnë këto? Pse është kjo në zemrën time? Cila është çështja? Cila është qëllimi i gjithçkaje? Ç’kuptim ka të jem në këtë planet? “.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat