Justin Bieber argëton publikun pak para ndeshjes mes Jake Paul dhe boksierit Ben Askren

Bota e Yjeve

Justin Bieber argëton publikun pak para ndeshjes mes Jake Paul dhe boksierit Ben Askren

Më: 18 prill 2021 Në ora: 10:44
Justin Bieber

Këngëtari dha një performancë të shtunën në mbrëmje në ndeshjen mes Jake Paul dhe boksierit Ben Askren.

Bieber performoi në stadiumin Mercedes-Benz në Atlanta, Georgia.

Seti i këngëtarit 27-vjeçar ishte ndër koncertet e tij e para që kur pandemia e koronavirusit përfshiu SHBA më shumë se një vit më parë.

Pavarësisht kësaj, Justin e mbajti dukjen mjaft të ulët për performancën e tij. Ai kishte në një bluzë të thjeshtë me shirita të bardhë me mëngë të gjata, të cilën e përshtati me xhinse të zeza të holla.

Këngëtari i Intentions mbuloi flokët e tij me një kapele portokalli dhe ai përfundoi pamjen e tij skenike me atlete të bardha pa përshkrim. Justin gjithashtu shtoi pak bling me një zinxhir të artë rreth qafës së tij.

Image

Justin dukej se favorizonte një skenë të zezë minimaliste për të lejuar turmën të përqendrohej në muzikën dhe performancën e tij. Sidoqoftë, ai shtoi pak intriga vizuale me një shfaqje gjatë një pjese të setit të tij të hapjes.

Ai ishte personi kryesor në luftën Paul vs. Askren teksa kryesoi pjesën muzikore të ngjarjes, e cila gjithashtu paraqiti shfaqje nga Doja Cat, Saweetie, Black Keys dhe projekti kryesor i Lazer i Diplo’s Major Lazer.

Edhe pse më së shumti i qëndronte vokalit, ai tregoi edhe disa nga aftësitë e tij muzikore kur u ngjit në pianon elektrike në skenë.

Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat