Justin dhe Hailey u panë plot stil teksa skandali i tij për përvetsim kulturor vazhdon

Bota e Yjeve

Justin dhe Hailey u panë plot stil teksa skandali i tij për përvetsim kulturor vazhdon

Më: 4 maj 2021 Në ora: 11:45
Justin dhe Hailey

Justin Bieber u pa me gruan e tij Hailey Bieber të hënën në mbrëmje ndërsa po modelonte stilin e tij të ri të flokëve.

Këngëtari dhe bashkëshortja e tij u panë duke shkuar për darkë në Craig në West Hollywood, California pas polemikave, shkruan Daily Mail.

Këngëtari i “Peaches”, 27 vjeç, duket se i shmangej shqetësimit të tij ndërsa kishte veshur një veshje të thjeshtë me një shami që mbante flokët ndërsa Hailey, 24 vjeç, ishte veshur me një pamje të butë.

Javën e kaluar, Justin u përball me një numër pretendimesh për përvetësimin kulturor në shfaqjen e dreadlocks të tij të ri, por ai vazhdoi të trondiste stilin me krenari.
Ylli pop i Kanadasë u pa në të shtëna të shumta në faqen e tij në Instagram me flokët e tij kafe në pendë ndërsa rrinte jashtë me një majë të kuqe dhe pantallona të shkurtra me atlete blu – e ngjashme me ansamblin e tij të veshur për natën e tij të takimit.

Polemikat e këngëtarit vijnë mes lidhjes midis dreadlocks dhe identitetit dhe kulturës së zezakëve, me shumë përdorues të mediave sociale duke thirrur artistin e bardhë pasi ai ishte përfshirë në një skandal të ngjashëm në 2016.

Tifozët shkruanin, “Sapo pashë historinë e Justin Bieber …. djali im, a je serioz ?? Ai nuk mësoi absolutisht asgjë, kur bëhet fjalë për përvetësimin kulturor? Mënyra se si flokët e tij do të bien edhe më shumë. Ai më mirë të rruajë të gjitha kur të ketë mbaruar me të”.

Shkrimtarja Feminista Jones shpjegoi për CNN në 2016 tha se ‘përvetësimi kulturor ka të bëjë me dinamikën e fuqisë.

Larg skandalit të burrit të saj, Hailey dukej e shkëlqyer në një xhaketë lëkure nën të ajo kishte veshur një fustan.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat