Bella Hadid nuk i mban lotët për gjendjen në Palestinë

Bota e Yjeve

Bella Hadid nuk i mban lotët për gjendjen në Palestinë

Më: 16 maj 2021 Në ora: 09:53
Bella Hadid

Supermodelja palestinezo-holandeze, Bella Hadid ka qenë shumë e zhurmshme me postime mbi konfliktin e vazhdueshëm gjeopolitik midis Izraelit dhe Palestinës.

Dhe të shtunën në mëngjes ajo ndau një selfie  duke qarë e cila tha se ndjente një ‘ndjenjë të thellë dhimbjeje’, për njerëzit e Palestinës.

Vetëm disa ditë më parë, vajza 24-vjeçare e multi-milionerit Mohamed Hadid (një zhvillues palestinez i pasurive të patundshme) u kritikua për ndarjen e një grafiku që thoshte se Izraeli nuk ishte një vend, për të cilin ajo u akuzua për antisemitizëm.

Bella postoi një pamje të afërt të fytyrës së saj me lotë që rrjedhin nëpër faqe ndërsa vazhdonte të fliste për situatën.

”Unë ndiej një ndjenjë të thellë dhimbjeje për Palestinën dhe për vëllezërit dhe motrat e mia Palestineze sot dhe çdo ditë shikimi i këtyre videove fizikisht ma thyen zemrën në 100 pjesë të ndryshme. Ju nuk mund ta lejoni veten tuaj të desensibilizoheni për të parë jetën njerëzore duke u marrë. Thjesht nuk mundesh. Jetët palestineze janë jeta që do të ndihmojë në ndryshimin e botës. Dhe ata po na merren nga i dyti”, ka shkruar Bella Hadid.

Ndryshe, një mbështetje të madhe modeles i dhanë edhe motra e saj, Gigi Hadid dhe komentues të shumtë.

Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat