Billie Eilish kritikohet për videoklipin e ri: Bëri skena me femra për të tërhequr audiencë

Bota e Yjeve

Billie Eilish kritikohet për videoklipin e ri: Bëri skena me femra për të tërhequr audiencë

Më: 12 qershor 2021 Në ora: 15:36
Billie Eilish

Videoklipi i ri i Billie Eilish nuk u pëlqeu fansave.

Billie Eilish është akuzuar për “queerbaiting” nga ndjekës të hutuar pasi ajo ndau një pjesë të prapaskenave nga videoja e saj e “Lost CausE”, shkruan Daily Mail.

Në imazhe, këngëtarja 19 vjeçe, argëtohet me shoqet e saj femra në një ndejë dhe vendos një ekran të animuar që i nxjerr gjuhën ndërsa të gjitha pozojnë së bashku.

Sidoqoftë pasi ndau fotografitë e mërzitshme me mbishkrimin “I dua vajzat”, Billie u kritikua në komentet nga disa fansa të saj, prej 86.9 milionë nga ta, duke vënë në dyshim veprimet e saj.

Një përdoruese e TikTok me llogarinë Wap.Lover shkroi një mesazh ku thotë: “Të veprosh seksualisht me vajza për të tërhequr më shumë audiencë është shumë”.

Image

Disa fansa të muzikës sugjeruan se Billie mund të dilte në postim dhe të tjerët e vlerësuan videon e saj duke thënë se ajo dukej ‘e sigurt’ dhe ‘mahnitëse si kurrë më parë’.

Pavarësisht lavdërimeve, të tjerët ishin pak të shqetësuar për këtë dhe shkruanin: “Qesharake ajo po e poston këtë në qershor, muajin e krenarisë. Më e mira, më mirë të mos jesh në pritje të betejës”.

Dhe një tjetër shtoi: ‘Mirupafshim unë fjalë për fjalë nuk mundem. Është sikur nëse ajo do të dalë mirë për të, por nëse ajo pretendon të jetë e drejtë pas kësaj, me siguri është duke kërkuar falje …”.

Kurse, një tjetër komentues tha se shpreson që ky të mos jetë karrem i çuditshëm.

Image

Diku tjetër në pjesën e komenteve, fansat e Billie debatuan nëse ajo po përdorte postimin dhe mbishkrimin për të diskutuar seksualitetin e saj.

Një person u përgjigj: ‘Prisni prisni prisni, a është kjo një dalje ??????’ (si lezbike).

“Queerbaiting” është një teknikë marketingu, e cila përdoret për të tërhequr shikues të çuditshëm që përfshin krijimin e një tensioni romantik ose seksual midis dy personazheve të të njëjtit seks, por duket mos e involvuar në të. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat