Rihanna trondit të gjithë në Met Gala ndërsa shfaqet vonë me të dashurin A $ AP Rocky

Bota e Yjeve

Rihanna trondit të gjithë në Met Gala ndërsa shfaqet vonë me të dashurin A $ AP Rocky

Më: 14 shtator 2021 Në ora: 11:18
Rihanna

Rihanna dhe i dashuri A $ AP Rocky për të marrë pjesë në Met Gala të këtij viti në Nju Jork pasi dyshja thuhet se ishin mysafirët e fundit që u paraqitën në ngjarje.

Rihanna e la atë vonë, por ajo i habiti shikuesit teksa mbërriti me stil në Met Gala të këtij viti.

33-vjeçarja kishte fansa që pyesnin veten nëse do të ishte një shfaqje jo para se të ngjitej në tapetin e kuq në Nju Jork në mënyrë magjepsëse.

Image

Tifozët e yllit po prisnin me padurim ardhjen e yllit gjatë gjithë natës pasi thashethemet për pjesëmarrjen e saj qarkulluan pas njoftimit të saj në Instagram Story se ajo po organizonte ngjarjen vjetore pas festës.

Dhe ajo me siguri e la vonë për t’u dhënë fansave atë që ata donin – por ajo në asnjë mënyrë nuk u zhgënjye me pamjen e saj ekstravagante.

Ndjesia e popit dhe bukuroshja e saj A $ AP Rocky, 32 vjeç, panë fotografinë e lumturisë teksa pozuan para kamerave në ngjarjen shkëlqyese dhe madje ndanë një puthje në shkallët e muzeut.

Image

Rihanna veshi një numër të zi Balenciaga Couture FW21 nga Demna Gvasalia. Ajo e shoqëroi atë me një fasule të zezë dhe stoli me diamant.

Ajo gjithashtu shkëlqeu me një palë vathë të shkëlqyeshëm dhe një gjerdan për të filluar.

Ri Ri e përfundoi pamjen me një moment rimel/vjollce në rimel dhe buzë të spikatura me ngjyrë manaferre ndërsa shënoi kthimin e saj në ngjarjen që bashkë-kryesoi në 2018.

Një $ AP Rocky nuk ishte as ai që mori pjesë në heshtje, me yllin që kishte një pamje shumë interesante të tijin.

Image

Veshja shumëngjyrëshe kishte ndjenja komode batanije ndërsa mbështillej në veshje.

Sidoqoftë, pavarësisht se Rihanna më në fund po hynte në shfaqje, fansat mbetën të zhgënjyer pasi simpatitë e Beyonce nuk arritën të shfaqen pasi Vogue raportoi se Rihanna dhe A $ AP Rocky ishin mysafirët e fundit që mbërritën.

Pavarësisht nga shfaqja pa shfaqje e Mbretëreshës Beu, tifozët që shikonin ngjarjen u trajtuan me një sërë modelesh nga fluksi i yjeve që u shfaqën.

Ngjarja, e cila shpesh përdoret si një mënyrë për të shfaqur krijimtarinë origjinale, kishte temën “Në Amerikë: Një leksik i modës” këtë vit në nder të 75 vjetorit të Institutit të Kostumeve të Muzeut Metropolitan të Artit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat