Kanye West sjell në treg projektin e parë muzikor

Bota e Yjeve

Kanye West sjell në treg projektin e parë muzikor

Më: 17 shtator 2021 Në ora: 21:08
Kanye West

Vetëm disa javë pas publikimit të tij zyrtar, pas tre festave të dëgjuara shumë të publikuara, Kanye West ka hedhur videon e parë muzikore nga albumi i tij i ri Donda.

Videoklipi është për pjesën e tij 24, e cila përfshin pamjet e marra nga ngjarja e dytë e festës në stadiumin Mercedes-Benz në Atlanta.

Videoja paraqet një nga momentet më të diskutueshme të natës, ku vetë West me sa duket ishte duke u “ngjitur” menjëherë jashtë arenës.

Image

Video fillon në mes të turmës masive në stadiumin Mercedes-Benz me një det duarsh që tunden drejt muzikës.

Këngëtari pastaj shihet ‘duke u ngjitur’ drejt hapjes masive në stadium, sikur të ishte duke u ngjitur në parajsë.

Një fotografi tjetër e tregon atë duke u ngjitur drejtpërdrejt poshtë tij, teksa është ngritur drejt qiellit në mes të një grupi ndriçimi engjëllor.

Image

Video tregon Kanye në dukje duke vazhduar të ngjitet, ndërsa shfaqen pamjet e nënës së tij Donda West.

Ai vazhdon të ngjitet dhe të fluturojë paqësisht nëpër retë, pasi shfaqen më shumë pamje të Dondës.

Reperi shihet duke shtrirë duart drejt diellit ndërsa fillon të ngjitet mbi retë në atë vend të kaltër të qartë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat