Jennifer Lopez e pranon që e ndjen se nuk i përket Hollywood -it

Bota e Yjeve

Jennifer Lopez e pranon që e ndjen se nuk i përket Hollywood -it

Më: 18 shtator 2021 Në ora: 22:04
Jennifer Lopez

Pavarësisht se është një nga yjet më të mëdhenj në botë, Jennifer Lopez ka pranuar se ndihet si një ‘e huaj’ në Hollivud.

Aktorja u prish me famë nga Oscar në vitin 2019 për rolin e saj në Hustlers, shkruan mirror.co.uk.

Jennifer Lopez është një nga emrat më të mëdhenj në Hollywood, por ylli shumë i talentuar ka pranuar se ndihet si një ‘i huaj’ në industri.

Image

Duke folur në një video të re të shpërndarë në faqen e saj JLO BEAUTY Instagram të enjten, 52-vjeçarja rrëfeu se nuk e ka ndjerë kurrë se i përket “Hollywood-it”-pavarësisht se u shfaq në filma të shumtë të vlerësuar nga kritika.

E veshur me një fustan të verdhë, aktorja dhe këngëtarja po fliste me fansat e saj në internet për rëndësinë që gratë latine të bëhen udhëheqëse.

Prodhuesi i hitit Jenny From the Block ishte duke folur si pjesë e një fushate me kompaninë kozmetike Sephora për të festuar Muajin e Trashëgimisë Hispanike.

Image

Në pamjet frymëzuese, ylli fitues i çmimeve i deklaroi me krenari shoqet latine si “të patrembur dhe të fuqishëm” dhe të aftë të “arrijnë gjithçka që ata vendosin”, ndërsa ajo u hap para 715,000 ndjekësve të kompanisë së saj.

Në fund të klipit të gjatë prej tre minutash, 38 sekondash, nëna e dy fëmijëve zbuloi se pavarësisht suksesit të saj të madh global, ajo ende vuan nga sindromi mashtrues.

“Unë mendoj për mua, e di që është e rëndësishme për të gjithë ne të ndihemi sikur i përkasim, dhe si shumica e njerëzve ka kaq shumë raste në jetën tuaj kur ndiheni si të huaj, ndihem kështu ndonjëherë në Hollywood,” Jennifer bërtiti në klipin e shkurtër.

Unë ende ndihem kështu,” shtoi ajo, duke lënë të kuptohet se nuk ndihet e respektuar si aktore.

Por e vërteta është se ju keni nevojë vetëm për fisin tuaj të vogël. Unë besoj se ne të gjithë kemi këtë fuqi të pakufishme brenda nesh që na bën të pandalshëm.”

Ajo përfundoi në një shënim motivues, duke thënë: “E vetmja mënyrë për t’u ndjerë vërtet e bukur është të pranosh veten ashtu siç je.”

Roli përparimtar i aktrimit i Jennifer ishte roli kryesor në biografinë e Selena me të njëjtin emër në Mars 1997.

Që atëherë, ylli i lindur në Bronx është shfaqur në mbi tridhjetë hite të suksesshme të arkës – me disa nga filmat e saj që kanë bërë përshtypje si kritikët ashtu edhe fansat.

Ndoshta performanca e saj më e dukshme e kohëve të fundit ishte ajo e bashkë-artistes dhe striptistes Ramona në filmin komedi-dramë krimi të vitit 2019, Hustlers.

Pavarësisht një zhurme Oscar që rrethonte yllin pas portretizimit të saj të drejtueses së drejtpërdrejtë të foljes, Jennifer u anashkalua kur ishte fjala për sezonin e çmimeve.

Ngacmimi është diçka që aktorja ka pranuar se e la atë të trishtuar pas një ndërtimi të tillë.

Në maj 2020, ajo i tha Oprah Winfrey: “U ndjeva sikur i hidhërova të gjithë pak. Isha e trishtuar. Isha pak e trishtuar sepse kishte shumë ndërtime në të.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat