Shkolla e modelimit akuzohet që i qojë motrat binjake në anoreksi, duken si sklete të gjalla - Bota Sot
Shkolla e modelimit akuzohet që i qojë motrat binjake në anoreksi, duken si sklete të gjalla

Bota e Yjeve

Shkolla e modelimit akuzohet që i qojë motrat binjake në anoreksi, duken si sklete të gjalla

Më: 6 dhjetor 2018 Në ora: 15:41
Masha dhe Dasha Ledeneva

Një shkollë ruse e modelimit është akuzuar se ka shtyer dy motra binjake, pjesë e kësaj shkolle, të bëhen anoreksike për shkak të kequshqyerjes.

Masha dhe Dasha Ledeneva u përshkruan me pak fjalë si “kufoma të gjalla”, teksa tashmë janë dërguar edhe për trajtim urgjent në spital në Moskë.

Nëna e tyre, Natalia Lendeneva ka fajësuar shkollën e modelimit që vajzat e saj janë në atë gjendje. Sipas saj, vajzave u është thënë që për të qenë në formë për modele, duhej që çdo kockë të ju dukej.

Pronarja e shkollës, Elena Tesmenitskaya ka mohuar akuzat e nenës madje është shfaqur edhe shumë e nervozuar që vajzat janë dërguar për trajtim dhe nuk do të marrin pjesë në javën e modës në Moskë.

“Askush nuk u ka kërkuar të humbin peshë, ato ishin në formë të përsosur”.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...