Policia në Irlandën e Veriut jep pamjet e sulmit me bombë në makinë

Bota

Policia në Irlandën e Veriut jep pamjet e sulmit me bombë në makinë

Nga: A.Sh Më: 21 janar 2019 Në ora: 11:48
Policia irlandeze

Policia në Irlandën e Veriut ka lëshuar pamjet CCTV të një bombe makinerie që tronditi Londonderry qendrore të shtunën në mbrëmje.

Në një nga katër videot që janë postuar në Shërbimin Policor të Twitter të Irlandës së Veriut, një grup të rinjsh mund të shihen duke ecur përpara  automjeteve para shpërthimit.

Katër burra janë arrestuar në lidhje me atë që policia dyshon të jetë një sulm nga "IRA i ri".

Dy të tjerë janë arrestuar në fillim të së dielës, sipas një njoftimi të lajmeve nga policia. Dy burra të tjerë, moshat 34 dhe 42 vjeç, u arrestuan më vonë gjatë ditës, sipas një cicërimi nga Shërbimi Policor i Irlandës së Veriut.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat