FAO: Çmimet e ushqimeve në botë u rritën në janar - Bota Sot
FAO: Çmimet e ushqimeve në botë u rritën në janar

Bota

FAO: Çmimet e ushqimeve në botë u rritën në janar

Më: 7 shkurt 2019 Në ora: 15:13
Ilustrim

Çmimet e ushqimeve botërore u rritën në janar, si pasojë e rimëkëmbjes në produktet e qumështit, vajrat bimore dhe sheqer, njoftoi sot Organizata e Kombeve të Bashkuara për Ushqimin dhe Bujqësinë (FAO).

Indeksi i çmimeve të ushqimeve të kësaj organizate botërore, e cila mat ndryshimet mujore në "shportën e produkteve" në të cilën përfshihen drithërat, vajrat, produktet e qumështit, mishi dhe sheqeri, në muajin e kaluar ishte mesatarisht 164.8 pikë krahasuar me 161.8 në dhjetor, raporton Reuters.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...