Trump dhe Kim premtojnë takime të tjera - Bota Sot
Trump dhe Kim premtojnë takime të tjera

Bota

Trump dhe Kim premtojnë takime të tjera

Më: 1 mars 2019 Në ora: 10:10
Ilustrim

​Lideri koreano-verior Kim Jong-Un dhe presidenti i SHBA-së, Donald Trump premtuan se do të takohen përsëri pavarësisht rezultatit të samitit në Hanoi.

Udhëheqësit kanë rënë dakord të vazhdojnë diskutimin për përmirësim të rëndësishëm të lidhjeve  mes tyre, duke vlerësuar samitin e tyre të dytë një mundësi “të mirë” për të nxitur besimin dhe për të forcuar marrëdhëniet, duke premtuar të takohen përsëri për diskutime më produktive.

Në bisedën e tyre nuk përmendet marrëveshja e dështuar, por përsëritet angazhimi për “kontakte të ngushta për denuklearizimin e gadishullit dhe zhvillimin epokal të marrëdhënieve SHBA-Korenë e Veriut në të ardhmen”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...