Izraeli e mbyll zonën e shenjtë të Jeruzalemit pas trazirave - Bota Sot
Izraeli e mbyll zonën e shenjtë të Jeruzalemit pas trazirave

Bota

Izraeli e mbyll zonën e shenjtë të Jeruzalemit pas trazirave

Më: 12 mars 2019 Në ora: 15:52
Ilustrim

Shqetësimet në një vend të shenjtë të Jeruzalemit shumë të ndjeshëm çuan policinë izraelite për të mbyllur aksesin tek ajo të martën pas disa javësh tension në vend, shkruan AFP.

Policia izraelite tha se ata evakuan kompleksin e xhamisë së Al-Aqsa, të njohur si çifutët si mali i tempullit, pasi një koktej molotovi dëmtoi një post të policisë.

Videoja u përhap në internet për përleshje mes policisë dhe palestinezëve përpara se vendi të pastrohej.

Tre vetë u arrestuan, tha policia, ndërsa një agjenci lajmesh Palestineze raportoi për dy njerëz të lënduar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...