Taksat, BE shton edhe 10 vende në listën e zezë - Bota Sot
Taksat, BE shton edhe 10 vende në listën e zezë

Bota

Taksat, BE shton edhe 10 vende në listën e zezë

Më: 12 mars 2019 Në ora: 17:09
Foto ilustrim

Ministrat e Financave të BE kanë shtuar 10 vende të tjera në listën e ‘parajsave të taksave’ sot, kështu që 15 janë tani në të ashtuquajturën ‘listën e zezë’.

Deri më tani, në listë janë Samoa Amerikane, Samoa, Guam, Trinidad dhe Tobago dhe Ishujt e Virgjër.

Tani do të shtohen Aruba, Belize, Bermuda, Fixhi, Omani, Vanuatu, Dominika, Barbados, Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Ishujt Marshall.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat