Humbi këmbët, pasi u tortura nga prindërit - Bota Sot
Humbi këmbët, pasi u tortura nga prindërit

Bota

Humbi këmbët, pasi u tortura nga prindërit

Më: 17 mars 2019 Në ora: 22:02
Toni Hudgell

Një vogëlush, i cili ishte rrahur mizorisht nga prindërit kur ishte pak më shumë se një muaj, tani ka hedhur hapat e tij të parë falë “këmbëve të reja” të protezave. Toni Hudgell, 4 vjeç, nga Kent, duhej të priste këmbët e tij, pasi u torturua nga prindërit e tij. Kur ishte 41 ditë, fëmija u dërgua në spital me fraktura të shumta sepse u keqtrajtua nga Jody Simpson, 24 vjeç dhe Tony Smith, 47, raporton, MirrorOnline.

Mjekët nuk mendonin se Toni do të mbijetonte, por pas luftimeve për gjashtë javë, ata mrekullisht arritën ta shpëtonin djalin. Atij tani i është dhënë mundësia e një jete të re falë prindërve të tij birësues, të cilët ishin të tronditur kur e panë gjendjen e tij.

“Ai kurrë nuk ka qenë në gjendje të ecë kështu dhe nuk e dimë sa do të jetë e qëndrueshme kjo situatë. Por ai i zotëroi shumë shpejt kështu që ne jemi optimistë”, tha nëna e tij e re, Paula, 51 vjeçare.

Image

Kockat e Tonit janë ende të parikuperuara, pas abuzimit. Një këmbë është më e shkurtër se tjetra. Paula, tha se prindërit biologjikë të djalit u burgosën vitin e kaluar me dhjetë vjet, dënimi maksimal për dhunën ndaj fëmijëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat