Së paku 18 persona të vdekur nga përmbytjet në Iran - Bota Sot
Së paku 18 persona të vdekur nga përmbytjet në Iran

Bota

Së paku 18 persona të vdekur nga përmbytjet në Iran

Më: 25 mars 2019 Në ora: 19:22
Foto ilustruese

Përmbytjet në kryeqytetin provincial, Shiraz, lanë edhe 74 vetë të plagosur, tha Pirhossein Kolivand, udhëheqës i Shërbimeve Emergjente Mjekësore të Iranit, për agjencinë zyrtare të lajmeve IRNA.

Kolivand tha se tre fëmijë janë në mesin e të vdekurve në Shiraz.

Videot e postuara online tregojnë rrugë dhe makina të përmbytura dhe të dëmtuara, transmeton rel.

Departamenti Meteorologjik i Iranit paralajmëroi për shira të furishëm në zona të ndryshme të vendit.

Televizioni shtetëror raportoi se disa provinca janë në gjendje gatishmërie për përmbytjet.

Presidenti i Iranit, Hassan Rohani, i urdhëroi të gjithë guvernatorët e provincave dhe zyrtarë të tjerë të jenë të gatshëm për t’u marrë me përmbytjet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...